Forum-Gallery-Shop-Sponsors

« Advertise on Freel2.com

Home > Romanian > Cauciucuri
Post Reply  Down to end
Page 1 of 1
Print this entire topic · 
irinel_g



Member Since: 06 Nov 2010
Location: Craiova
Posts: 213

Romania 
Cauciucuri

Am cumpărat in iarna cauciucuri de vara Pirelli scorpion Verde fabricate in Germania de la un magazin din Craiova.
Le am montat in primăvara si cred ca am rulat cu ele cam 15000 km. Deja sunt varza, cele de pe fata sunt uzate mai mult pe exterior, mai ales cel din dreapta care a ajuns deja la senzorii de uzura. Cele de pe spate sunt uzate pe interior, au profil format din patru benzi paralele , iar cea din interior este cu cel puțin 2mm sub celelalte, se simte ca o treapta la mana.
Nu cred ca este normal sa se ducă așa repede, credeți ca am vreo șansa la garantii? Cei de la magazin zic ca ei le trimit , dar precis vor veni cu răspuns ca din cauza mașinii, unghi de fuga etc. Menționez ca mașina doar ce am verificat o , nu are nici un joc, unghiul de fuga verificat, nu a fost necesar sa se umble la el, ca nu am schimbat nimic la direcție. Cei de la service ul de roti au zis ca nu se mai pot echilibra, deja sunt deformate. Oare sa fie atāt de proaste? sau mașina mea e de vina? Am dat 900 RON pe bucata, parca mi e necaz sa renunț așa ușor.

Post #276548 21st Sep 2015 8:17 pm
View user's profile Send private message View poster's gallery Send e-mail Reply with quote
cata26bcn



Member Since: 02 Oct 2012
Location: constanta
Posts: 122

Romania 

banuiesc ca ai luat hirtiile de service-ul la care ai fost sa verifice unghiul de fuga,ele atesta ca nu au fost facute modificari si ca totul e in regula cu masina,cel mai bine erau de la reprezentanta,dar cred ca si alea sint bune.teoretic ar trebui sa poti face ceva,dar tinind cont ca esti in ROMANIA, parerea mea e ca o sa te certi cu toata lumea fara nici un rezultat,si o sa mai si cheltui bani pe avocati si proces ( in cazul in care vei ajunge acolo ).

Post #280620 8th Nov 2015 10:36 am
View user's profile Send private message View poster's gallery Reply with quote
irinel_g



Member Since: 06 Nov 2010
Location: Craiova
Posts: 213

Romania 

Deja am renunțat. Ce rost are? NU CUMPĂRAȚI PIRELLI. Atāt pot face.

Post #280649 8th Nov 2015 8:03 pm
View user's profile Send private message View poster's gallery Send e-mail Reply with quote
alex_pescaru



Member Since: 12 Mar 2009
Location: RO
Posts: 4640

Mda... cam ai dreptate...
Cauciucurile originale, Pirelli Scorpion Zero, au tinut si la mine cam putin, uzandu-se foarte repede...

Post #280654 8th Nov 2015 8:41 pm
View user's profile Send private message View poster's gallery Post Reply
Post Reply  Back to top
Page 1 of 1
All times are GMT + 1 Hour

Jump to  
Previous Topic | Next Topic >
Posting Rules
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Site Copyright © 2006-2024 Futuranet Ltd & Martin Lewis
Freel2.com RSS Feed - All Forums


Switch to Mobile site