Forum-Gallery-Shop-Sponsors

« Advertise on Freel2.com

Home > Romanian > Service Tiriac Auto !!!
Post Reply  Down to end
Page 1 of 1
Print this entire topic · 
croco70



Member Since: 08 Jun 2013
Location: Bucharest
Posts: 8

Romania 2010 Freelander 2 TD4 SE Auto Santorini Black
Service Tiriac Auto !!!

Salut toti posesorii de Freelander 2 !
Despre problemele pe care le-am avut cu acest auto am mai scris, insa ultima patanie mi-a demonstrat corectitudinea celor de la fostul Premium Auto Motors - actual Tiriac Auto.
Am cumparat masina in 2012 de la Premium Auto Motors, avand 40.000 km la bord, masina avand garantie pana in 2013. Dupa prima revizie le-am explicat ca frana de mana nu functioneaza deloc, iar raspunsul lor a fost acela ca asa functioneaza frana de mana la masinile care au cutie automata. Cu alte cuvinte daca tragi frana de mana, masina trebuie sa ruleze in continuare, nicidecum sa stea pe loc. Zilele trecute mergand la acelasi service pentru revizie, le-am explicat despre problema cu frana de mana. Dupa 2-3 ore mi s-a transmis ca s-a rezolvat.
Concluzie : atunci cand masina este in garantie ai sanse mici pentru a-ti fi rezolvate problemele ivite, insa dupa ce a iesit din garantie, aceleasi probleme se rezolva foarte rapid, DAR CONTRA COST !!! RUSINE TIRIAC AUTO !!!
Din pacate pentru posesorii de Land Rover, cred ca in Romania nu exista un service autorizat LR care sa se ridice la nivelu celor de la ASKO INTERNATIONAL, TOYOTA PLOIESTI, ARIAN MOTORS sau macar la nivelul celor de la MERIDIAN AUTO si AUTOCOBALCESCU !
Numai vorbesc despre faptul ca am gasit urme de unsoare pe tapiseria crem !
Sunt dezamagit ! Big Cry

Post #224389 10th May 2014 10:59 am
View user's profile Send private message View poster's gallery Reply with quote
bebel7



Member Since: 17 Oct 2011
Location: Timisoara
Posts: 51

Romania 2008 Freelander 2 TD4 S Auto Sumatra Black

TOTAL DE ACORD!!! Mie mi-au lovit masina in service-ul Tiriac din Oradea la numai 7000 KM. JEGURI...

Post #224400 10th May 2014 1:32 pm
View user's profile Send private message View poster's gallery Reply with quote
johnny_22_83



Member Since: 04 Dec 2010
Location: bucuresti
Posts: 182

Romania 2008 Freelander 2 TD4 SE Auto Sumatra Black

Te inteleg perfect si-mi pare rau ca ai avut o astfel de experienta neplacuta.
Si eu am trecut prin ceva similar, cu unsoare pe tapiterie (tot crem), cu plimbat pe drumuri (mi-au zis sa vin sa ridic masina si cand am ajuns acolo masina era in continuare demontata), cu montat elemente in mod gresit, etc.
Am postat la un moment dat experienta mea cu cei de la Tiriac.
Pe la toate reprezentantele pe unde am avut treaba pana in prezent am dat peste neglijenta, lipsa de profesionalism si tot asa, insa, de departe, Tiriac este in topul celor mai proaste service-uri cu care am avut de a face pana acum.

Post #224592 12th May 2014 12:57 pm
View user's profile Send private message View poster's gallery Post Reply
Post Reply  Back to top
Page 1 of 1
All times are GMT

Jump to  
Previous Topic | Next Topic >
Posting Rules
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Site Copyright © 2006-2024 Futuranet Ltd & Martin Lewis
Freel2.com RSS Feed - All Forums


Switch to Mobile site