Forum-Gallery-Shop-Sponsors

« Advertise on Freel2.com

Home > Romanian > doar la mine bate vantul prin masina?
Post Reply  Down to end
Page 1 of 1
Print this entire topic · 
inaftanaila



Member Since: 13 Dec 2011
Location: Bucharest
Posts: 87

Romania 2011 Freelander 2 TD4 GS Auto Santorini Black
doar la mine bate vantul prin masina?

Poate imi confirma cineva daca asa fac toate, sau a mea e vreo exceptie - iarna bate un pui de crivat pe la geamul din dreapta fata de nu se poate. Pare ca vine de la chederul dintre geam si usa, nu de la cel dintre usa si sasiu. Fac si ale voastre asa, exista vreun easy fix?
Multumesc, drumuri bune Wink MY2011, TD4 Auto, Xenon headlights, fog lamps DRLs, sunroof, tinted windows, almond electric seats w/ lumbar support, leather steering wheel w/ audio controls, dog/luggage guard, ambient lights, flush Whispbars, Mantec sump&tank guards, Xtrons Head Unit

Post #315251 14th Jan 2017 12:41 pm
View user's profile Send private message View poster's gallery Reply with quote
dorumarcatoru



Member Since: 25 Jan 2013
Location: Bucharest
Posts: 174

Romania 2008 Freelander 2 TD4 SE Auto Alaska White

La mine nu s-a plans nimeni.
Ai avut vreun accident, cu usa strambata sau schimbata?
Sau poate s-a umblat la macaraua de la geam si nu se inchide geamul cum trebuie?

Post #315267 14th Jan 2017 4:32 pm
View user's profile Send private message View poster's gallery Reply with quote
inaftanaila



Member Since: 13 Dec 2011
Location: Bucharest
Posts: 87

Romania 2011 Freelander 2 TD4 GS Auto Santorini Black

nici una nici alta. Si geamul pare ca se duce unde trebuie. Suspectez chederul ala, dar nu prea stiu ce sa-i fac sa il rezolv. MY2011, TD4 Auto, Xenon headlights, fog lamps DRLs, sunroof, tinted windows, almond electric seats w/ lumbar support, leather steering wheel w/ audio controls, dog/luggage guard, ambient lights, flush Whispbars, Mantec sump&tank guards, Xtrons Head Unit

Post #315275 14th Jan 2017 6:20 pm
View user's profile Send private message View poster's gallery Reply with quote
Drinovan Ovidiu



Member Since: 04 Mar 2016
Location: Timisoara
Posts: 150

Romania 2007 Freelander 2 TD4 S Manual Aintree Green

La mine nu este aceasta problema! Toate geamurile se inchid etans!
Singura problema e ca trebuie sa pun la loc regulatorul de tensiune pentru ventilator ca a fost umblat la el si cum nu a fost pus la loc sufla un vant rece pe la picioare in functie de cat de tare ii da-i ventilatia!

Post #315286 14th Jan 2017 8:03 pm
View user's profile Send private message View poster's gallery Reply with quote
inaftanaila



Member Since: 13 Dec 2011
Location: Bucharest
Posts: 87

Romania 2011 Freelander 2 TD4 GS Auto Santorini Black

Multumesc Ovidiu - ajuta sa stiu ca nu toate sunt asa Smile MY2011, TD4 Auto, Xenon headlights, fog lamps DRLs, sunroof, tinted windows, almond electric seats w/ lumbar support, leather steering wheel w/ audio controls, dog/luggage guard, ambient lights, flush Whispbars, Mantec sump&tank guards, Xtrons Head Unit

Post #315339 15th Jan 2017 11:36 am
View user's profile Send private message View poster's gallery Reply with quote
johnny_22_83



Member Since: 05 Dec 2010
Location: bucuresti
Posts: 182

Romania 2008 Freelander 2 TD4 SE Auto Sumatra Black

Si eu simt iarna ca intra aer rece pe la picioare, in principal cand masina vireaza la viteze mai mari, insa pe la geamuri n-am sesizat vreo chestie similara.

Post #315404 16th Jan 2017 9:06 am
View user's profile Send private message View poster's gallery Reply with quote
inaftanaila



Member Since: 13 Dec 2011
Location: Bucharest
Posts: 87

Romania 2011 Freelander 2 TD4 GS Auto Santorini Black

@johnny_22_83 - de asta nici nu mai vorbesc. La sofer intra aer rece pe undeva pe la piciorul stang, pare ca vine din fata, nu de la usa. N-am observat sa aiba legatura cu viratul, dar o sa fiu atent. Dar na, acolo e la mine, rabda baba la frumusete (Land Rover mi-a trebuit?? Laughing ), la pasager insa, e evident alta treaba si alt nivel de critica Smile MY2011, TD4 Auto, Xenon headlights, fog lamps DRLs, sunroof, tinted windows, almond electric seats w/ lumbar support, leather steering wheel w/ audio controls, dog/luggage guard, ambient lights, flush Whispbars, Mantec sump&tank guards, Xtrons Head Unit

Post #315405 16th Jan 2017 9:10 am
View user's profile Send private message View poster's gallery Reply with quote
ilea.victor



Member Since: 30 Nov 2014
Location: Tirgu Mures
Posts: 83

Romania 2011 Freelander 2 TD4 Dynamic Auto Rimini Red

La viraje am simtit si eu valuri de aer prin zona soferului dar si vara nu numai iarna.Parca se schimba ceva la ventilatie. iarna trecuta cand nu mergea webasto nu am fost multumit de caldura,acum lucreaza si pompa auxiliara,alta viata. In schimb in spate dreapta iti ingheata picioarele cand e frig afara,noroc ca se sta mai rar acolo.

Post #315412 16th Jan 2017 10:52 am
View user's profile Send private message View poster's gallery Send e-mail Reply with quote
Drinovan Ovidiu



Member Since: 04 Mar 2016
Location: Timisoara
Posts: 150

Romania 2007 Freelander 2 TD4 S Manual Aintree Green

@ilea.victor
Verifica daca circula aerul pana in partea dreapta spate sub scaun,daca nu vezi ca o fi iesita tubulatura aflata in fata schimbatorului de viteza! Astfel se va incalzi mai mult tunelul schimbatorului si nu partea din dreapta spate!

Post #315436 16th Jan 2017 12:56 pm
View user's profile Send private message View poster's gallery Reply with quote
cata26bcn



Member Since: 02 Oct 2012
Location: constanta
Posts: 122

Romania 

pentru cei care au probleme la virare,sa verifice garnitura care etanseaza axul de la volan catre caseta de directie.la mine nu a fost pusa cum trebuie cind s-a schimbat kit-ul de ambreiaj.este chiar la picioare si e ceva mai greu de asezat,

Post #315492 16th Jan 2017 9:44 pm
View user's profile Send private message View poster's gallery Reply with quote
inaftanaila



Member Since: 13 Dec 2011
Location: Bucharest
Posts: 87

Romania 2011 Freelander 2 TD4 GS Auto Santorini Black

Sa inviem topic-ul vechi de un an, zic Big Cry . La mine la picioare (sofer) e aceeasi poveste, si acum pe vremea asta e chiar deranjant. LR zice ca e de la usa, eu nu-i cred. Nu e nici de la garnitura de la coloana de directie. Banuiesc altceva, vreo etansare sarita pe partea stanga fata, intre picioare si compartimentul motor. Stie cineva sa imi zica ce e pe acolo, in afara de cablul care deschide capota motor? Si mai ales cum accesez zona aia, trebuie sa desfac partea de jos a bordului? Sau prin fata, pe la roata stanga? MY2011, TD4 Auto, Xenon headlights, fog lamps DRLs, sunroof, tinted windows, almond electric seats w/ lumbar support, leather steering wheel w/ audio controls, dog/luggage guard, ambient lights, flush Whispbars, Mantec sump&tank guards, Xtrons Head Unit

Post #343673 1st Mar 2018 3:25 pm
View user's profile Send private message View poster's gallery Post Reply
Post Reply  Back to top
Page 1 of 1
All times are GMT + 1 Hour

Jump to  
Previous Topic | Next Topic >
Posting Rules
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Site Copyright © 2006-2024 Futuranet Ltd & Martin Lewis
Freel2.com RSS Feed - All Forums


Switch to Mobile site