Forum-Gallery-Shop-Sponsors

« Advertise on Freel2.com

Home > Romanian > Sfat achizitie
Post Reply  Down to end
Page 4 of 4 <1234
Print this entire topic · 
Cristian69

Romania 2012 Freelander 2 SD4 S Auto Ipanema Sand

Adaug si experienta mea directa. Am cumparat octombrie 2016 un Freelander 2 din 2012, 2.2D 190 cai, initial cu 56 000 km la board, verificata, fara incidente, fara interventii de nici un fel (se vedea si sub masina ca nu fusese deschis nici un surub), are inca cauciucurile din fabrica, etc. A fost cumparata de la un dealer din Bucuresti (autorulateleasing.ro) si, aparent, a fost utilizata de noua de un director de la Orange. In decembrie i-am facut o revizie la dealerul din Timisoara, ExpresLine, iarasi nici o problema. Timo de 10 luni am facut putin peste 10 000 km fara nici un fel de probleme si eram foarte multumit si entuziasmat de masina. Si brusc am trecut de la entuziasm la dezamagire.
I-am schimbat acum doua saptamani rulment roata fata pt ca incepuse sa scartaie. Si acum s-a dus diferentialul spate. Am facut credit sa-mi i-au masina asta si nici macar nu am terminat de platit creditul, sincer nu ma asteptam sa am probleme macar pana la 100 000Km. Asta pt toti cei care citesc forumul asta reflectati bine cand va cumparati un LR sau RR. Eu unul am muscat-o.

Post #330281 2nd Sep 2017 12:33 pm
View user's profile Send private message View poster's gallery Reply with quote
irinel_g

Romania 

Nu fi așa supărat cu diferențialul. Probabil e vorba de niște rulmenți. E o problema cunoscuta. Eu am mașina din 2010 si am făcut 310 000 km si as cumpara una noua din nou. Nu am avut probleme majore, sub capota nu am schimbat decāt o clapeta de accelerație, bujii incandescente, si furtun intercooler. Īntreabă i pe cei cu BMW ca am eu un prieten cu X5 si km mai putini ca mine si l a māncat de bani.

Post #332992 10th Oct 2017 8:24 pm
View user's profile Send private message View poster's gallery Send e-mail Reply with quote
irinel_g

Romania 

Nu fi așa supărat cu diferențialul. Probabil e vorba de niște rulmenți. E o problema cunoscuta. Eu am mașina din 2010 si am făcut 310 000 km si as cumpara una noua din nou. Nu am avut probleme majore, sub capota nu am schimbat decāt o clapeta de accelerație, bujii incandescente, si furtun intercooler. Īntreabă i pe cei cu BMW ca am eu un prieten cu X5 si km mai putini ca mine si l a māncat de bani.

Post #332993 10th Oct 2017 8:25 pm
View user's profile Send private message View poster's gallery Send e-mail Reply with quote
Badx

Romania 
Salut

Vreau sa cumpar un fl2 dupa 2008 si nu stiu ce motorizare este mai buna 150cp. 160cp? Ca am mai vazut ca sunt ceva probleme cu ele...ce parere aveti?
Si cutie manuala sau automata?

Post #333010 11th Oct 2017 7:27 am
View user's profile Send private message View poster's gallery Post Reply
Post Reply  Back to top
Page 4 of 4 <1234
All times are GMT + 1 Hour

Jump to  
Previous Topic | Next Topic >
Posting Rules
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum